Hemoroid Nedir Hemoclin Nasıl Kullanılır HemoClin Türkiye Hemoclin Satın Al Hemoclin Yorumları Hemoclin Sıkça Sorulanlar
Sıkça Sorulan Sorular Basında Hemoclin Ana Sayfa

Sıkça Sorulan Sorular

Hemoroid nedir?

Hemoroid yastıkları herkeste bulunur. Hemoroid yastıkları makatın(anüs)daha uygun  kapanmasını sağlar. Ancak bu yastıkcıklar enflame ve genişleme olması halinde sorun olurlar. Bu durum özellikle zayıflamış hemoroidal doku içindeki damarların üzerine aşırı basınç yüklenmesi olduğunda sorun oluşur. Bu durum özellikle ıkınma ile tuvalet yapma esnasında oluşur .Konstipasyon,şişmanlık,yanlış yapılan diyetler sonucu gelişen kabızlık, hamilelik, anal cinsel ilişki gibi durumlar hemoroid gelişimini hızlandırır.

Kaç çeşit Hemoroid vardır?

Sıklıkla iki tip hemoroid gözlenir. İnternal Hemoroidler (İç): Anüs (makat) içinde yer alırlar. External Hemoroidler(Dış): Makat dışından kaynaklanır. İç hemoroidler daha az rahatsızlık verirler. Dış Hemoroidler daha çok rahatsızlığa neden olurlar. Hemoroidlerin enfekte olması ciddi sorunlara yol açabilir.

Hemoroid belirtileri nelerdir?

Hemoroid sık görülen ve hayatı tehdit edici olmayan veya o boyutta tehlikeli olmayan fakat oldukça rahatsızlık veren bir sorundur.Hemoroid şikayetleri bir kaç günde yok olabilir ancak birgün yeniden ve daha da kötü tekrarlayacaktır. Eğer aşağıdaki şikayetleriniz varsa sizde de hemoroid gelişebilir: Tuvalete gittiğinizde makattan kan gelmesi, ağrılı tuvalet yapmak, makatın içinde veya çevresinde yanma, kaşıntı hassasiyet olması; oturduğunuzda makatta ağrı olması. Eğer şikayetlerinizin hemoroidlerden oluştuğuna emin değilseniz doktorunuza danışmalısınız. Makattan kan gelmesi ve/veya ağrı daha ciddi bir hastalık belirtisi olabilir.

Hemoroid oluşumunu nasıl önleyebilirim?

Hemoroidleri ve hemoroidlerin tekrarını önlemek için;sağlıklı yaşam şeklini takip etmenizi, beslenmenizi iyi ayarlamanızı, spor yapmanızı, düzenli tuvalet alışkanlığı edinmenizi ve tuvalette makat temizliğine özen göstermenizi öneririz. Beslenme: Besinle aldığınız lif miktarını artırınız. Yeterince tahıl,meyve,sebze yiyiniz,bol sıvı alınız(alkolsüz) günde 1.5-2 litre su içmenizi öneririz. Spor: Obezite(şişmanlık)hemoroid risklerini artıracağından sağlıklı bir kiloya ulaşmak için düzenli egzersiz ve spor yapmak gereklidir. Tuvalet Alışkanlığı: Laksativ kullanmayınız, bu hemoroidlerinizi artırabilir. Tuvalette mümkün olduğu kadar az süre kalınız. Ancak doğal ihtiyaç süresini aceleye getirmeyiniz.Tuvalet ihtiyacı hissettiğinizde tuvalete gidiniz, tuvaletinizi tutmayınız. Ikınma hemoroid damarlarına olan basıncı artıracağından tuvaletinizi ıkınmadan yapınız.Bu durum özellikle kabızlıkta olur ve sıkışma basıncını artırır.

Ağrı ve kaşıntıyı nasıl azaltabilirim?

Biz aşağıdaki püf noktalarını dikkate almanızı öneriyoruz : Tuvalet kağıdının makat dokusuna zarar vermesini önlemek için makatı dikkatli siliniz. Nemlendirici olarak ılık, tazyikli olmayan su kullanınız (parfüm veya sabun kullanmayınız). Cilt yapısını bozmadan kibarca siliniz, çizilmemesine dikkat ediniz.Sarkmış hemoroidlerinizi içe doğru iterken dikkatli olunuz.

Hemoroid hastaliğinda kimler risk altindadir?

Hemoroid erkek ve kadınlar dahil nüfusun %50’sini etkileyen bir hastalıktır. Hemoroid riskleri şu durumlarda artar:
Düzensiz tuvalet alışkanlığı, kabızlık veya ishal, genetik faktörler, hareketsiz yaşam,düşük lifli gıdalarla beslenme, gebelik, doğum sayıları(genellikle geçici hemoroidlere neden olur), şişmanlık, yaşlılık,uzun süre oturmak,anal ilişki.

Hemoroid olduğumu sanıyorum, ne yapmalıyım?

Hemoroid genellikle oldukça rahatsızlık verici bir durumdur, fakat hayatı tehdit edecek kadar tehlikeli bir hastalık değildir. Hemoroid şikayetleri birkaç gün içinde geçsede daha kötü bir hal alarak tekrarlar. Hemoroidin yol açtığı makat (anal) şikayetlerinizden HemoClin Jel ve ve/veya Sprey kullanarak hızla kurtulabilirsiniz. Tuvalet yaparken ateş, aşırı kanama veya keskin bir ağrı duyuyorsanız bir doktora başvurmanızı öneririz.

HemoClin’in diğer Hemoroid ürünlerinden farkı nedir?

HemoClin hemoroid, anal fissür, anal kaşıntı, hassasiyet gibi şikayet ve rahatsızlıklarda hızla rahatlama sağlayan devrim niteliğinde bir üründür. HemoClin Jel ve Sprey Bio-Active bakteri blokajı yapan (2QR Komplex) patentli içeriğe sahiptir. Bu sayede: Zararlı bakterilerin anal bölgede tutunmasını bloke eder, Antienfektif antienflamatuar etkinlik sağlar Osmoprotectant, Lubricant, barsak motilitesini düzenleyen içeriği rectum ve makat duvarına(anal kanal) gelen basıncı düşürür kolay ıkınmadan tuvalet yapılmasını sağlar ve doğal iyileşme sürecini destekler.
Kortizon veya hormonal , alışkanlık yapıcı madde içermez.
HemoClin tüp Jel içeriklidir; iç ve dış hemoroid şikayetlerinde kullanılabilir.
HemoClin Sprey bir losyondur; dış hemoroid ve makat şikayetlerinde dokunmadan hijyenik kullanım olanağı sağlar.

Hemoroid bulaşıcımıdır?

Hayır, hemoroid bulaşıcı değildir. Hemoroid bir insandan diğerine geçmez. Genetik ailevi faktörler rol oynar. Aile bireylerinizde hemoroid şikayetleri varsa sizde hemoroid olma riski artar.

Hamilelik ve bebek emzirme döneminde HemoClin kullanabilir miyim?

HemoClin kullanımı hamilelik ve emzirme döneminiz için de uygundur. Ancak bu dönemde herhangi bir ilaç kullanımı hekiminize, ebe-hemşire veya eczacınıza danışmayı gerektirir.

HemoClin aktif içeriği nedir, nasıl etkili olmaktadır?

HemoClin sprey sıvı, HemoClin tüp jel içerir. Tüm HemoClin ürünleri zararlı bakterileri bloke eden ve doğal iyileşme sürecini destekleyen 2QR patentli içerik taşır. 2QR komplexin nasıl etkili olduğunu görmek için 2QR videosunu izleyebilirsiniz.

HemoClin uygulama başlığını nasıl temizlerim?

Uygulama başlığını her kullanımdan sonra ılık su altında yıkanması, temizlemenin ve hijyeni sağlamanın en uygun yoludur. Daha iyi temizlemek için çok az sabun kullanabilirsiniz. Deforme olabileceğinden dolayı uygulama başlığını kaynatmayınız.

Hemoclin'i diğer hemoroid ürünleri ile KARIŞTIRMAYINIZ. İşte farkları;

  1. Hemoclin, Antibakteriyel Etkilidir, Makatta İltihap Gelişimini Önler.

  2. Hemoclin, Rahat ve düzenli bir tuvalet alışkanlığı sağlar,dışkıyı sulandırır.Tuvalet yapılması sırasında oluşan zorlanma ve ıkınma nedenlerini önler.

  3. Hemoclin, kanama, kaşıntı, ağrı, yanma, huzursuzluk şikayetlerinizi gidermeye yardımcı olur.

  4. Hemoclin, hormon ve uyuşturucu madde içermez, kimyasal içerik taşımaz. Tamamen doğaldır.

  5. Hemoclin, her yaş grubu hasta ve hamilelerde güvenle kullanabilir.

  6. Hemoclin, sistemik etki göstermeyip kana karışmaz, sadece makat bölgesinde etkilidir.


Devita İlaç Tasarım & Hosting Silverturk İnternet Teknolojileri